Vánoční dvojvýstava Ostrava Kunčičky 20.12.2008
posuzovatelky: ing. Eva "Bebecha" Heinová a ing Hanka "Navel" Kletnerová


Tato výstava byla velmi krásným a důstojným zakončením výstavního roku 2008. Všem organizátorům velice děkuji, za perfektně zorganizovanou akci a opravdu příjemně prožitý den. Pro nás obzvlášť nebot jsme neodjížděli s nepořízenou, pěti získanými poháry z této výstavy jsme dovršili tento rok na poličce rovnou dvacku :o) A odnesla jsem si jeden veliký zážitek i mimo tuto výstavu. Stihla jsem i návštěvu chovatelské stanice, kde se má 13. ledna narodit můj nový Německý ovčák a byla jsem naprosto unešená. Viděla jsem maminku mého pejska, a další naprosto nádherná zvířata, majitel této chs je moc milý a bezprostřední člověk, příjemně jsme si popovídali a když se mě dokonce zeptal, jestli bych chtěla pejska spíše světlejšího nebo tmavšího, bylo rozhodnuto, i když to bylo už dávno předtím :o). Z jiné chs už zvíře nechci.

Jak probíhala cesta a další dění na výstavě, vám vypráví Dantýsek tady >>> a tu >>>

Cossudunn z Niflheimu - Absolutní vítěz výstavy, 1. a 2. místo nejlepší dospělá samice
Cossudunn je prý jak Karel Gott - "Hmmm, tentokrát jsem to ale opravdu nečekal...." :o))
Navel: 99,5 bodu - 2. místo nejlepší dospělá samice
Bebecha: 99,5 bodu - 1. místo nejlepší dospělá samice

Frost z Niflheimu - 1. místo nejlepší dospělý samec
Za toto umístění jsem opravdu moc ráda. Frostík je můj plyšový medvídek, naprosto úžasný potkánek a miláček. Byl pochválen za krásnou hlavu a výbornou srst - tedy naprostý opak než na výstavě předchozí. Ocenění za nejlepšího samce jsem (ano tentokrát opravdu) nečekala. Myslela jsem si, že pokud se umístí, tak v kategorii rex, ale tu vyhrál Zafirek (moc pěkný myšáček a stejný medvídek jako Frostík) s 98 mi a 95,5 body.
Navel: 98,5 bodu - 1. místo nejlepší dospělý samec
Bebecha: 98,5 bodu

Skúli Thórstenssonn - 1. a 1. místo nejlepší mazlík samec
Náš kanálníček Skúli je kapitola sama pro sebe. Když se mi naskytla možnost vzít si potkánka z nechtěného spojení laboratorní samičky a divokého potkana ihned jsem tuto možnost využila. Nicméně ani ve snu by mne nenapadlo, že Skúliho budou do roka znát všichni potkanomilci a na výstavách bude působit jako celebrita u nějž nezůstane jedna spoušť fotoaparátu v klidu. Musím žíci, že na tohoto klučinu jsem náležitě pyšná, je to moje zlatínko a můj poklad :o)
Navel: 100 bodů - 1. místo nejlepší mazlík samec
Bebecha: 100 bodů - 1. místo nejlepší mazlík samec

Ilmi z Niflheimu
Neumístil se, ale s bodovým hodnocením jsem velice spokojená, dostal strženo pouze za velikost, má krásnou stavbu těla a velkou váhu dohání později, jeho bratr Irgal se již tuto výstavu umístil, takže Ilmi je naše naděje do budoucna.
Navel: 97,5 bodu
Bebecha: 97,5 bodu

Hrým z Niflheimu
Chudáček měl velikou smůlu. Hrýmeček je takový můj malý bojínek a zrovna on to byl, kdo byl nesen k posuzování, když holčina, která potkánky k posuzování nosila zakopla a na výstavní stůl Hrým doslova dolétl obloukem. samozřejmě z toho měl obrovský šok, což se podepsalo na celkovém hodnocení.
Navel: 93 bodů (Celých 5 bodů dolů za povahu, protože se rozhodl, že na tomto místě skutečně nezůstane a s vřeštěním se sápal ke mě)
Bebecha: 96 bodů (za Povahu dostal strženo již pouze jeden bod, protože když přešel k druhému posuzování už se trochu uklidnil)

Zde je vidět, jak můžou momentální okolnosti změnit celkové posuzování. No ale co, prostě se takové věci stávají. Terka za tuto kolizi s něčí taškou či přepravkou určitě nemohla, jen by to chtělo neukazovat potkánkům, když je vyndavá z výstavní klece, že z nich má strach, někteří jedinci to dokážou dobře vycítit a sami se pak chovají jinak, což je případ zrovna třeba Hrýma.
Grothwild z Niflheimu (Myšákovi jsem na přihlášku napsala úplně jiné jméno, tedy jeho bráchy Gorthjar :o( oops..)
Navel: 96,5 bodu
Bebecha: 97 bodů

Netrvalo dlouho a mohla jsem dostát svému slovu, které jsem dala Péťe u které Dante bydlí. A to, že na jiné výstavě získá mnohem více bodů něž v Rychnově, přestože se Petra obávala, jestli není malý a kdesi cosi. Musela jsem jí ujistit, že je sice stejný jako minule, má stejnou váhu, hlavu, stavbu těla, ale ať počká na hodnocení, že bude jiné než 91 bodů....a bylo :o))Bodová ohodnocení myšáků z našich odchovů:
Irgal z Niflheimu (vystavovatel) - 3. místo nejlepší dospělý samec
? bodu
Larsten z Niflheimu (vystavovatel) - 3. místo nejlepší mladý samec
? bodu


Normálně to na mě holky naplánovaly :o)), že prý určitě budu mít radost. Počítačová hra, Žabka Kuňkalka je prý přesně v mém stylu :o)))
NAHORU
Nikdo není nešťasten zcela i když je nemocen. Někdo se těší ze síly synů,
někdo zas z přátel, z pokladů jiný a někdo z čestných činů.
- Hávamál - Výroky Vysokého -

Copyright © Nifl/Chs Z Niflheimu 2007 - 2008
Kopírování bez souhlasu autora zakázáno