MENU Úvod Popis Chov Výživa Deníček Naši krysáci Plánované vrhy Miminka Odchovy Kniha vzkazů Fórum Diskuze na lidech Kontakt Fotogalerie Videogalerie
Návštěvy:

Právě on-line:ODKAZY:

Tato stránka je součástí, webové prezentace chovatelské stanice laboratorních potkanů.
Více o mě a o všech mých zvířecích mazlíčcích se dozvíte na stránkách
CHS Z NIFLHEIMU.


OBLÍBENÉ OSOBNÍ:
Amon Amarth
Deicide
Metal Map Of Europe
Brutal Assault
Shindy Productions
Stíny plamenů
Červený trpaslík CZ
Moje obrázky a kresbyPrvní zvíře tohoto duhu, které jsem si pořídila byl mladý sameček. Jmenuje se THOR a ačkoli jeho druh nemá se severem a severskou mytologií nic společného, ba právě naopak, je právoplatným a hýčkaným členem naší smečky a jeho jméno vystihuje jak jeho fyziognomii, tak i povahu.
Stejně tak jako bůh THOR bývá poisován, jako silný svalnatý muž, ochránce lidí, s nepříliš velkou inteligencí, ale dobráckou povahou, tak i náš Gambianí sameček je krásné, silné, pěkně osvalené zvíře, a zatím se jeví jako velice milý a přátelský společník. Díky jeho chovatelce, která se zvířátku věnovala již od narození a od které jsem dostala mládě již krásně zvyklé na člověka. Navíc je neskutečně roztomilý.

Po čase se mi poštěstilo sehnat i naprosto nepříbuznou samičku, která je však úplně divoká. Po roce u nás si zvykla na několikavteřinové pochování se vší opatrností, bere si potravu z ruky, ale na nějaké velké mazlení to rozhodně není. Zajímavé je, že při odchovu mladých je to velice vyrovnané zvíře a bez problému mi svoje děti půjčuje už od prvního dne od narození. Staly se z nás skorokamarádky, jedna druhé věříme, ale jsme vůči sobě stále opatrné.

Krysáci ze začátku bydleli odděleně, ale tak, aby na sebe viděli, dělila je stěna z pletiva. Bála jsem se je pustit přímo k sobě, aby si neublížili. Sifinka totiž na Thora často prskala a zlobila se. Jednoho dne to však krysáci vyřešili za mě. Prostě se k sobě prokousali a od té doby bydleli spolu :o).
Ani to se však neukázalo časem jako nejoptimálnější řešení, protože navzdory informacím, že krysáci se nebudou množit dříve jak po odstavu mladých, jsem jednoho dne odjela na dovolenou a mami mi po týdnu hlásila, že v hnízdě je slyšet nějaký pískot. Ten bohužel záhy utichl, protože se všichni myšáků báli a ve skupině byli mladí nejspíše zalehnuti :o((( Po příjezdu z dovolené, jsem se šla podívat na myšáky a uvítal mě pohled na Thorečka kryjícího Sif. Byli z toho dva krásní kluci. Od té doby, má Thor jeho sexuální hrátky zakázané (bydlí nyní na samotce) a v současné době se připravuje nová klec, kde všichni myšáci na sebe uvidí, nicméně budou oddělení velmi pevnou mříží.

Dalším přírůstkem je Fate, dcera Thora a Sif z prvního vrhu, je to nejmilejší myška ze všech co tu mám, proto, že se jí hodně věnuji. Umí panáčkovat pro pamlsek a je to ohromné mazlidlo. Když jsem byla varovaná, při pořízení Thora, že Gambiani jsou hodně jiní než potkánci a jejich povaha a inteligence se nedá srovnávat, po více než roce soužití s těmito myšáky bych tak striktně tento názor neopakovala. Asi spíše záleží na času a přístupu, jaký jim chovatel věnuje. I přesto je však nutné mít stále na paměti, že gambie jsou silná zvířata se silnými zuby a při úleku mohou reagovat nevypočitatelným způsobem. Což na druhou stranu může i potkan, ale následky nebudou zas až tak citelné.

V současné době u nás bydlí ještě Master, bratr fate, také vymazlený sameček, který rád rozdává pusinky. Měl smůlu při odběru, kdy si ho majitelka zamluvila a poté co jsem jí zvíře držela 3 měsíce ozvala se, že má doma virózu, že ho nechce brát do nemocného prostředí a pak už se neozvala vůbec. master stále čeká na nového majitele.

Dále máme k odběru dva kluky z druhého vrhu, zatím pijí mlíčko od maminky. Takže odběr bude možný cca koncem Listopadu (nebo jako vánoční dárek? - ale pouze pokud s ním všichni členové domácnosti souhlasí a jsou na něj připravení, krysa není zrovna nejvhodnější jako překvapení).

Další vrhy se u nás neplánují, Sifinku nechci vyčerpat neustálou péčí o mladé a malá Fate má ještě dost času.
Další důvod je cena zvířete, kterou není ochoten dát každý zájemce o toto zvíře a ne každý jim dokáže hned vytvořit optimáln podmínky k chovu. I když po nějaké době, co tyto myšíny chovám, mohu říci, že to není zas tak složité.


Fotografie všech krysáků dodám ihned jak se dostanu k focení.


Copyright © Nifl/Chs Z Niflheimu 2007 - 2008
Kopírování bez souhlasu autora zakázáno